Zacznij tutaj

Drogi Czytelniku,

Trafiłeś właśnie na blog, który – najprościej rzecz ujmując – mówi o słuchaniu w języku angielskim. Dowiesz się tutaj czego można słuchać, gdzie można znaleźć w sieci materiały do słuchania, dla kogo są one przeznaczone i jak je wykorzystać.

Od zagadnień związanych z podstawami – czyli prawidłową wymową, poprzez różnorodne formy słuchania (ze szczególnym uwzględnieniem lektur uproszczonych) do rekomendacji pozycji książkowych do słuchania/czytania w oryginale. Oprócz tego, informacje praktyczne o narzędziach wspomagających naukę oraz wyzwania i projekty dla Czytelników. Tak w pigułce przedstawia się zawartość bloga.

Jeśli zależy Ci na aktywnym rozwijaniu umiejętności słuchania to zapraszam serdecznie – rozejrzyj się, pytaj, zaangażuj w jeden z projektów. Po prostu – zostań na dłużej.

Dziękuję i pozdrawiam.

Marta

PS. Wśród wpisów blogowych znajdują się również informacje o materiałach do czytania. Dzięki narzędziom tj. Natural Readers (syntezator mowy online) każdy ciekawy tekst, mimo braku nagrań, może zostać odczytany w języku angielskim.


W a  ż n e – Od początku tego roku zaczynam gruntowne zmiany dotyczące kramikowego bloga. Plan tego projektu zaplanowałam na kilka najbliższych miesięcy. O tym co i jak postaram się na bieżąco informować zarówno tutaj jak i na Facebooku.


Odcinek pierwszy / 10 luty 2019 – W czym mogę Ci pomóc? – szczegółowe informacje o zagadnieniach poruszanych na blogu

Odcinek drugi / 24 luty 2019 – Nauka przez słuchanie. Nauka przez działanie. czyli cykliczna akcja i zaproszenie do wspólnego aktywnego słuchania lektur uproszczonych.

Odcinek trzeci / 24 marca 2019 – Wpisy cykliczne – słów kilka o rodzajach artykułów, które będą ukazywały się na blogu w powtarzalnych odstępach czasowych

Odcinek czwarty / 9 kwietnia 2019 – Kalendarz działań blogowych – czyli krótko o działaniach w danym miesiącu, w kategoriach: projekty realizowane razem z czytelnikami (bezpłatnie), strona miesiąca, wieczory z lekturą uproszczoną, linkownia tematyczna, zapowiedzi)

Odcinek piąty / 21 maja 2019 – Blogowy temat numer jeden czyli Jakie materiały do słuchania znajdują się w sieci? (nowy układ tematu/kategorii i tagów)