Dlaczego blog?

 

Aktualizacja: luty 2019

Od początku tego roku zaczynam gruntowne zmiany dotyczące kramikowego bloga. Plan tego projektu, który nazwałam „Przemiana K” zaplanowałam na kilka miesięcy. O tym co i jak postaram się na bieżąco informować zarówno tutaj jak i na Facebooku.


 

czerwiec 2013

Postawiłam sobie dwa cele. Pierwszy to uporządkowanie materiałów, z których na co dzień korzystam, pasjami wyszukuję, oceniam i gromadzę. Drugi – to umożliwienie moim studentom, głównie osobom dorosłym uczącym się języka angielskiego, szybszego i łatwiejszego odnalezienia tego, co pozwoli im rozwijać swoje umiejętności językowe oraz próbować własnych sił poza zajęciami.

Założyłam sobie, że na tym blogu skupię się głównie na materiałach do słuchania oraz czytania. Wiem, jak istotne jest osłuchanie się z językiem od samego początku nauki (jak ważna jest umiejętność słuchania sama w sobie). Wiem również jak pozytywnie może ono wpłynąć na nasze zachowania w momencie, w którym będziemy z nim faktycznie mieć styczność. Możemy się do tego przygotować zawczasu, zacząć proces oswajania jak najszybciej i czerpać przyjemność ze zrozumienia tego co słyszymy za jakiś czas (jeśli jesteśmy systematyczni, oczywiście! :-)

Prezentowane przeze mnie strony internetowe – udostępnione przez ich autorów nieodpłatnie – będą uporządkowane zgodnie z podziałem na poziom znajomości języka oraz odmianę angielskiego, w którym to dane materiały są dostępne. Obie informacje będę umieszczać na końcu danego wpisu w podsumowaniu.

Jako punkt wyjścia postanowiłam obrać system biegłości językowej opracowany przez Radę Europy. Moja skrócona wersja tego systemu jest następująca: A1 – początkujący, A2 – podstawowy, B1 – niski średniozaawansowany, B2 – średniozaawansowany, C1 – zaawansowany i C2 – biegły. Jeśli chodzi natomiast o odmiany języka angielskiego to będą one dwie: BrE (British English) – brytyjski angielski i AmE (American English) – amerykański angielski.

Z przyjemnością przeczytam komentarze i odpowiem na pytania mailowe.

Z pozdrowieniami,

Marta

czerwiec 2013
Reklamy