Book Club for Learners of English

… to wzorowany (do pewnego stopnia) na dyskusyjnych klubach książki dla dorosłych klub książkowy dla uczących się jezyka angielskiego, klub książki uproszczonej. Otwiera swoje podwoje wirtualnie, bo w takiej rzeczywistości może – mam taką cichą nadzieję – pomóc wielu w ich „potyczkach” językowych. Zwłaszcza tym osobom, które uczą się samodzielnie lub szukają odskoczni od standardu.

Głównym celem klubu jest zachęcanie do czytania i słuchania książek typu graded readers (więcej na ten temat za chwilę) oraz tych nagranych w formie słuchowisk, wspomaganie poszczególnych etapów tego procesu oraz oczywiście pobudzanie zainteresowania, jak już konkretna pozycja wyląduje na naszym biurku, komputerze, smartfonie czy też tablecie. Pobudzanie zainteresowania tak, aby nasza motywacja nie słabła a systematyczność przynosiła upragnione rezultaty – będziemy coraz lepsi językowo.

W ramach klubu zajmujemy się przede wszystkim książkami uproszczonymi, tzw. graded readers. Najprostsza ich definicja mogłaby brzmieć „książki w wersji dostosowanej do danego poziomu znajomości języka obcego”. Nie oznacza to jednak, że są to lektury dla dzieci. Wręcz przeciwnie, większość dostępnych na rynku wydawnicznym to pozycje skierowane do osób dorosłych uczących się języków. Znajdziemy wśród nich uproszczone wersje klasyki, literatury współczesnej oraz inne stworzone specjalnie dla celu, jakim jest nauka języka oczywiście. Książki typu graded readers to, w dużej ilości przypadków, nie tylko sam tekst, ale także nagranie dźwiękowe ich zawartości. Element ten stanowi  nienaruszalną podstawę funkcjonowania klubu.

# spisane w formie odręcznych notatek na początku stycznia 2015
# opublikowane na blogu 18 czerwcu 2015
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s