Strona miesiąca / Lipiec 2019

W tym miesiącu zapraszam do regularnego słuchania wiadomości ze strony Breaking News English.  

Zawartość witryny to krótkie teksty z najświeższymi wiadomościami z różnych zakątków świata. Są one podzielone na 7 stopni trudności, stąd też skierowane do uczących się na różnych etapach znajomości języka (jednak nie dla osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę z angielskim). Dla ułatwienia wyboru, który tekst nie powinien sprawić nam większego kłopotu należy zajrzeć w miejsce z zestawieniem wszystkich poziomów oraz ich skróconą charakterystyką czyli tutaj.

Ale teksty to nie wszystko. Są tam oczywiście nagrania każdego z nich, z możliwością ich wysłuchania zarówno w brytyjskiej jak i amerykańskiej odmianie języka angielskiego i różnych tempach czytania (nie dotyczy to jednak materiałów archiwalnych).

Jeśli interesują nas dodatkowe ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu to na uwagę zasługują dyktanda.

Strona jest uaktualniana co drugi dzień, oferuje bogate archiwum z tekstami oraz mnóstwo dodatkowych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi jeśli chcielibyśmy poświęcić na naukę więcej czasu. Wszystkie dostępne tam nagrania w formacie mp3 oraz krótkie lub dłuższe wersje oferowanych lekcji (przeważa format pdf, jeśli sięgniemy do archiwum to również doc) możemy bezpłatnie pobrać na swój komputer lub urządzenia przenośne.

 


STRONA MIESIĄCA W SKRÓCIE

Nazwa:
Breaking News English

Link:
https://breakingnewsenglish.com/

Dla kogo:
osoby znające język angielski na poziomie od A2 do C1

Odmiana angielskiego:
brytyjska i amerykańska

Częstotliwość:
Nowe teksty wraz z nagraniami i ćwiczeniami pojawiają się regularnie, co drugi dzień.

Opis: Siedem poziomów trudności tekstów; nagrania mp3 możliwe do pobrania; dużo dodatkowych ćwiczeń związanych z danym materiałem; nowe wiadomości w każdy dzień roboczy; bogate archiwum.

A na koniec uwaga. Podobnie jak w poprzednich wpisach w serii „Strona miesiąca”, czekam w pogotowiu na ewentualne pytania dotyczące zawartości wybranych przez Was tekstów. Przeznaczam na Wasze pytania czas w okresie następnych 30 dni. Jeśli coś wymaga rozszyfrowania, dalszych wskazówek, lub też chcielibyście stworzyć dziennik słuchania w oparciu o zawartość akurat tej strony i nie wiecie jak się do tego zabrać, zapraszam – piszcie. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s