Prasa amerykańska w wersji uproszczonej – ważny dodatek

O stronie The Times in Plain English pisałam na blogu kilka lat temu. Powracam do niej dzisiejszym wpisem, ponieważ od niedawna pojawiło się tam ważne udogodnienie dla czytających. Ma ono postać małej ikonki z głośniczkiem, nad którą znajdziemy napis Hear this Page. W praktyce jest to równoznaczne z możliwością odsłuchania zarówno całości wybranego przez nas artykułu lub też wyselekcjonowanego jej fragmentu. Wystarczy zaznaczyć myszką zdanie lub dłuższy fragment, który nas interesuje i słuchać do woli.  I choć nie usłyszymy naturalnie brzmiącego głosu, spośród różnych znanych mi „czytających automatów” ten wyróżnia się bardzo pozytywnie.

Źródło: Zrzut ekranu pochodzi ze strony The Times in Plain English

A na koniec wskazówka:

Jeśli macie do czynienia z materiałami, które nie mają wersji nagranej (na takiej powinno nam zawsze zależeć!), istnieje świetne bezpłatne rozwiązanie pozwalające odsłuchiwać teksty online. Do 20 minut dziennie w wersji darmowej, głosy pochodzące z różnych zakątków świata anglojęzycznego, które brzmią naprawdę naturalnie. Dodatkowo możemy wybrać prędkość czytania. A wszystko na stronie naturalreaders.com. Głosy testowałam przy kilku projektach; jeśli interesuje Was odmiana brytyjska to polecam Peter’a (English UK).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Narzędzia" pomocne w nauce, Krótkie słuchanie, Reading/Czytanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s