Czytamy książki w oryginale – kolekcja „Xenophobe’s Guides”

Na stronie wydawnictwa przeczytamy następujący opis serii „Przewodników ksenofoba”(swoją drogą przyjęta nazwa jest dość przewrotna) – „The Xenophobe’s® Guides is an internationally successful series that highlights the unique character and behaviour of nations. Frank, irreverent and funny – almost guaranteed to cure xenophobia.”

Patrząc na serię z perspektywy osoby uczącej się języka angielskiego znajdziemy w niej niemało zalet. Poczynając od przeciętnej ilości stron (nie przekracza ona setki) oraz niewielkich gabarytów (11 x 18 cm w wersji papierowej, co świetnie nadaje się na stałe noszenie przy sobie) poprzez interesujący pomysł na zawartość (pokazanie różnych narodowości w szczerych, ale i zabawnych opisach), kończąc na cenie (wersje elektroniczne książek są aktualnie przeceniowe m.in. w księgarni Amazon i buecher.de – ich koszt to jedyne 0,99Euro).

Zdaję sobie sprawę, że forma wypowiedzi, jaką jest opis może niektórych do czytania zniechęcać. Warto więc wspomnieć, że książki podzielone są na sporą ilość dość krótkich rozdziałów tematycznych (dla przykładu – Identity, Character, Behaviour, Leisure & Pleasure, Sense of Humour itd.), a te z kolei na mniejsze fragmenty opatrzone podtytułami. Poza tym możemy znaczne fragmenty przewodników przeczytać w internecie. Są one udostępnione m.in.: na platformie issuu (20 stron każdy) oraz w wyszukiwarce Google Books (the English, the Americans, the Aussies, the Kiwis,  więcej tytułów – tutaj).

 

Zainteresowanych kupnem papierowej wersji książki odsyłam do księgarni: Libristo, Edugaleria, Naukowa, Aros (tylko kilka pozycji) oraz Bookdepository.

Przewodniki w wersji elektronicznej dostępne m.in. w niemieckim Amazonie (wersja tylko na czytniki Kindle) oraz księgarni buecher (format epub).

Polecane przeze mnie powyżej księgarnie, to tylko takie, w których sama robiłam zakupy. Zapraszam do kontaktu jeśli macie w związku z nimi jakieś pytania. 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytamy w oryginale.... Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s