Opowieści dla dzieci w nauce angielskiego dla dorosłych ( BBC Learning School Radio )

Co jakiś czas otrzymuję od swoich kursantów zapytania dotyczące nauki języka z materiałami przeznaczonymi dla dzieci. Chodzi o nagrania lub książeczki, które z założenia skierowane są do dzieci anglojęzycznych, ale których walory i forma może okazać się atrakcyjna również dla dorosłych uczących się tego jezyka jako obcego.

Odkryta przez mnie niedawno zawartość witryny BBC Learning School Radio spełnia w dużej mierze te warunki. Spośród dostępnych na stronie adaptacji książkowych trzy zwracają szczególną uwagę – Bajki Ezopa, Wyspa skarbów i Czerwony Kapturek.

Bajki Ezopa (Aesop’s Fables) to 40 ok. 5-minutowych nagrań wraz z transkrypcją w formacie pdf do bezpłatnego pobrania. Te krótkie opowieści z morałem usłyszymy w interpretacji znanych twórców sceny brytyjskiej, zarówno aktorów jak i aktorek. Mój „ulubiony głos” to głos aktora pochodzącego z Walii – Jonathana Pryce’a (jeśli oglądaliście lub oglądacie serial „Game of Thrones” to być może go rozpoznacie).

Uwaga! w niektórych bajkach mamy do czynienia z dialektem.

Wyspa skarbów (Treasure Island) to w oryginale powieść przygodowa autorstwa Roberta Louisa Stevensona, na stronie BBC Learning School Radio mamy do czynienia z jej adaptacją w formie 10 krótkich filmików z napisami (tekst poszczególnych odcinków również do bezpłatnego pobrania).

Ostatnia opowieść, z pewnością wszystkim znana, to Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek). Pomysł na realizację podobny jak w przypadku pokrótce przeze mniej opisanej Wyspy skarbów. Do naszej dyspozycji mamy 7 krótkich odcinków wraz z napisami oraz transkrypcją do pobrania.

Wybrane przeze mnie opowieści to nie wszystko co znajdziemy na stronie BBC Learning School Radio. Pozostałe tytuły i ich adaptacje zobaczymy w zakładce „English”.

*Wszystkie zrzuty ekranu pochodzą ze strony BBC Learning School Radio

Wcześniejsze wpisy na blogu zatytułowane „Opowieści dla dzieci w nauce angielskiego dla dorosłych”: Bookbox  – tutaj, Mr. Men and Little Misstutaj.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Oglądanie, Reading/Czytanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s