O hasłach z zakresu Business English w internetowym słowniku Cambridge

Jeśli uczymy się języka angielskiego biznesowego i nie wiemy jaki słownik mógłby naszą pracę uczynić znacznie owocniejszą, to koniecznie zajrzyjmy na stronę internetową słowników Cambridge (Cambridge Dictionaries Online). Bowiem tam jeśli tylko dane słowo wykorzystywane jest w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii to będzie mu przypisana oddzielna zakładka. A co w niej znajdziemy?  Zestawienie typowych połączeń wyrazowych z wybranym przez nas hasłem oraz mnóstwo przykładów jego użycia w kontekście biznesowym.

Jak to wygląda w praktyce? Przykład wyszukiwania hasła przedstawiam na przykładzie słowa –  a c c o u n t.

Poniżej zakładka z wbranym przeze mnie hasłem (mieszczącym się w zakresie General English) i jego wpisem słownikowym, zaprezentowym poniżej wycinkowo.

account_Meaning_in_the_Cambridge_English_Dictionary

Po wybraniu zakładki Business wybrany przeze mnie wyraz account pojawia się w typowych połączeniach tylko w tej dziedzinie (poniżej fragment wpisu):

account_Meaning_in_the_Cambridge_English_Dictionary

Proponuję w celach porównawczych spróbować wyszukiwania w oparciu o inne hasła: attract, business, challenge.

Jeśli chcielibyśmy podejrzeć jak słownik Cambridge English Business Dictionary  wygląda w wersji papierowej to wyszukiwarka Google Books służy nam pomocą – link tutaj.


Znacznie przecenioną wersję tego słownika można na dzień dzisiejszy nabyć tutaj lub tutaj, choć ja osobiście i zdecydowanie polecam jego wersję online.


 

D o d a t k o w e  w s k a z ó w k i :

  1. Slowniki Cambridge Dictionaries Online posiadają tłumaczenia znaczeń wyrazów na wybrany przez nas język (w tym również język polski). Jeśli znaczenie danego hasła nie jest dla nas do końca jasna i chcielibyśmy się w ten sposób wesprzeć wystarczy na stronie zjechać pod dane hasło i wybrać właściwy język tłumaczenia.
  2. Od niedawna witryna Cambridge Dictionaries Online daje możliwość założenia bezpłatnego konta (jeśli tylko jesteśmy posiadaczami konta na Facebooku lub Google +) w celu tworzenia własnych list wyrazów. Każde hasło, obok którego widzimy gwiazdkę może zostać dodane do takiej listy.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Business English, Słowniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „O hasłach z zakresu Business English w internetowym słowniku Cambridge

  1. Cambridge pisze:

    Cambridge English Business Dictionary to z pewnością godny polecenia słownik branżowy. Ciekawym i nie gorszym słownikiem jest produkt Oxford. Produkty wydawnictwa Oxford zawsze cechowały się szczegółowością i obszernością danych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s