Jednominutowe nagrania i materiały do nauki angielskiego

Nagrania, krótkie programy, mini-lekcje oraz mini-artykuły – to właśnie o nich jest dzisiejszy wpis. Długość taka sama, ale zawartość za każdym razem odmienna. Choć skupiają się na różnorodnych aspektach nauki języka i zachęcają do tego na pozór minimalnego kontaktu z angielskim, robią to za każdym razem treściwie. Zaczynamy więc od niewielkiego zaangażowania czasowego – bo to przecież jedynie minuta słuchania czy oglądania, a potem ją zwielokratniamy (do czego serdecznie zachęcam) poprzez system powtórek lub sumiennej pracy nad pojedynczym tekstem/nagraniem/programem.

Zestawienie stron z jednominutowymi nagraniami do nauki języka angielskiego:

Jako pierwsza moja ulubiona strona – Listen A Minute (wymowa brytyjska). Nagrania i przesłanie zawartych na niej materiałów – wszystko jasno odczytamy w jej nazwie. Tematycznie różnorodna (od tekstów o czekoladzie do imigracji), poza tym wiele dodatkowych ćwiczeń pozwalających rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu.

English in a Minute (VOA Learning English) to z kolei programy prezentujące zwroty potoczne typowe dla angielszczyzny amerykańskiej. Krótkie filmiki pojawiają się regularnie jeden raz w tygodniu. Oczywiście z napisami, które ułatwią zrozumienie lub pomogą sprawdzić to, czego nie udało nam się w trakcie oglądania wychwycić.

Również na blogu English One Minute (wymowa brytyjska) znajdziemy krótkie wpisy z typowymi angielskimi wyrażeniami oraz ponad 100 mini-artykułów na różnorodne tematy (English Listening with Transcript).

One Minute English Lessons to z kolei lekcje dotyczące gramatyki, słownictwa oraz wymowy.

Listen_A_Minute__Easier_English_Listening_and_Activities

May___2016___englishoneminute One_Minute_English_Lessons_Archives___Oxford_Online_English

English_In_A_Minute

Źródło: Wycinki ekranowe pochodzą kolejno z następujących stron: Listen A Minute, English One Minute, English In A Minute, Oxford Online English

Oprócz materiałów zawierających w nazwie słowo „minute” znajdziemy też inne bez tego naprowadzającego określenia. Są to m.in.:

  • krótkie cotygodniowe wiadomości ze strony Listen to News (English Club)
  • blog – Tiny Texts in English
  • oraz filmiki w serii 60 Second Adventures in... ( dla osób znających język angielski na poziomie upper-intermediate/advanced ).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla zapracowanych, Krótkie słuchanie, Zestawienia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s