Czasowniki nieregularne – ćwiczymy wymowę i pisownię…

Prosty quiz pozwalający sprawdzić jak dobrze znamy formy czasowników nieregularnych znajdziemy na stronie languageguide.org (zakładka English Grammar).

Plansza wyjściowa, od której zaczynamy testowanie wygląda następująco (wszystkie dodane przeze mnie opisy ułatwiające poruszanie się po stronie na różowo).

English_Grammar_Irregular_Verb_Practice_II_-_LanguageGuide_org

Plansza wyjściowa (nr1) – od niej zaczynamy quiz.

A poniżej widok kolejnej planszy (nr2). Nie wpisałam żadnej formy czasownika na stronie wyjściowej, tylko nacisnęłam „Enter”. Jeśli wpiszemy słowo i będzie one niepoprawne to przekonamy się o tym właśnie tutaj, usłyszymy też za każdym razem poprawną wymowę poszczególnych form czasowników.

Każda kolejna strona quizu będzie wyglądała podobnie jak ta przedstawiona niżej (plansza nr2) – jeśli chodzi o położenie naszych odpowiedzi oraz nowego czasownika. Układ ten może na początku wydawać się trochę dezorientujący, ale po krótkiej chwili powinniśmy się przyzwyczaić. Pamiętajmy, aby zawsze najpierw spojrzeć na dolny fragment ekranu – tam znajdziemy potwierdzenie czy nasza odpowiedź jest poprawna czy też nie.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – każdorazowe najechanie myszką na wyrazy, które zaznaczone są kolorem innym niż czarny spowoduje, że usłyszymy ich prawidłową wymowę.

English_Grammar_Irregular_Verb_Practice_II_-_LanguageGuide_org

Plansza nr2 – widok po wpisaniu pierwszego wyrazu w quizie lub pierwszego naciśnięcia przycisku „enter” (źródło: languageguide.org)

***

Na opisywanej przeze mnie dzisiaj stronie znajdziemy ponadto ćwiczenia pozwalające potrenować słownictwo. Zajrzyjmy w tym celu do zakładki – English Vocabulary.

Learn_English_-_LanguageGuide_org

Plansza wyboru ćwiczeń (źródło: languageguide.org)

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pronunciation/Wymowa, Quizy/Gry, Słownictwo, Ćwiczenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czasowniki nieregularne – ćwiczymy wymowę i pisownię…

  1. Paweł pisze:

    Ostatnio podczas kursu języka angielskiego w http://www.berlitz.pl/total-immersion-intensywna-nauka omawialiśmy te czasowniki ale nie wiele zapamiętałem. Dzięki za pomoc, teraz większość już znam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s