Opowieści dla dzieci w nauce angielskiego dla dorosłych (Mr. Men and Little Miss)

Jeśli w naszej przygodzie z językiem zamierzamy sięgnąć po książeczki dla dzieci (anglojęzycznych) to koniecznie sięgnijmy po serie opowieści zebranych pod tytułem Mr. Men and Little Miss autorstwa Rogera Hargreavesa.

Kolekcja zabawnych i pouczających historyjek powinna przypaść do gustu wielu z nas. Są one bowiem krótkie, stanowią źródło ciekawego słownictwa (wystarczy popatrzeć na tytuły), dają możliwość ćwiczenia czasów przeszłych, poprzez swoją powtarzalność struktur i wyrazów (jak to często bywa w bajkach dla dzieci) ułatwiają ich naturalne zapamiętywanie.

Pora na konkretny przykład. W tym celu wybrałam historyjkę zatytułowaną Mr.Forgetful. Pełna wersja bajki dostępna tutaj (jest to jedynie tekst, a nie skan faktycznej książeczki). Poniżej adaptacja telewizyjna oraz etiuda aktorska prezentowanej opowieści, obie wyszperane na YouTubie.

Dodatkowe materiały do nauki, których bazę wyjściową stanowią książeczki Mr Men and Little Miss znajdziemy na stronie themistermen.co.uk. Mają one formę krótkich gier oraz animacji (polecam do obejrzenia następujące bajki – Mr. Happy, Mr. Bump Loses His Memory i Mr. Small – A Big Day Out).

Mr__Strong__Mr__Men_and_Little_Miss___Amazon_de__Roger_Hargreaves__Fremdsprachige_Bücher

Zdjęcie okładki – księgarnia Amazon


I n f o r m a c j a „na marginesie” : W mojej kolekcji materiałów do nauki języka angielskiego nie mogło zabraknąć opowieści Rogera Hargreavesa. Choć nie są to oryginalne książeczki, ale same teksty bajek, w dużej mierze są one wystarczające, aby wykorzystać je w pracy nad językiem (zwłaszcza w połączeniu z nagraniami dostępnymi na YouTubie).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytamy w oryginale..., Oglądanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s