Nowa seria programów BBC Learning English i Open University („Shakespeare Speaks”)

Shakespeare Speaks to seria, dzięki której dowiemy się jak wiele zwrotów i powiedzeń używanych na co dzień w języku angielskim pochodzi z utworów szekspirowskich. Wszystko to podane w zabawnej oprawie i powiązaniach z czasami nam bardziej współczesnymi.

Seria zrealizowana w kooperacji BBC Learning English i Open University będzie miała 20 odcinków. Ich dokładny spis możemy podejrzeć tutaj; emisja – w kolejne piątki.

Każdy odcinek serii otwiera się kilkuminutową animacją. Oprócz tego – teksty nagrań, podcasty, dodatkowe przykłady zastosowania danych zwrotów, ćwiczenia utrwalające oraz poszerzające nabytą wiedzę.

Na chwilę obecną możemy obejrzeć lub wysłuchać pierwsze trzy odcinki serii: As dead as a doornail, I’ll send him packing oraz dzisiejszy All that glisters is not gold.

A dla kogo przeznaczone są programy Shakespeare Speaks? – Dla osób ze znajomością angielskiego na poziomie „intermediate” (B1) i wyżej.

Shakespeare_Speaks_-_OpenLearn_-_Open_University_-__Private_Browsing_

 

W a ż n e ! – Odcinki serii Shakespeare Speaks zapisane w formacie mp3 możemy pobrać ze strony BBC LE przez okres 30 dni. Jeśli więc nas zainteresują, nie zwlekajmy z nich zapisem na naszym ulubionym nośniku :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie, Kultura krajów anglojęzycznych, Oglądanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nowa seria programów BBC Learning English i Open University („Shakespeare Speaks”)

  1. Olek pisze:

    Ja preferuje bardziej tradycyjne metody nauczania dlatego zapisałem się do kurs do http://www.berlitz.pl/lodz w tym roku mam maturę, mam nadzieje, że do maja zdążę się nauczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s