Ciekawy słownik audio-wizualny (1000 najbardziej popularnych słów?)

Znajdujące się na stronie LearnFree.org Word Videos w bardzo pomysłowy (nietypowy) sposób uczą znaczeń 1000 angielskich wyrazów określonych mianem najpopularniejszych. Pomysłowy, ponieważ odnosi się do naszych zmysłów – wzroku i słuchu – w prezentacji poszczególnych haseł. Wyrazy w tym słowniku nie są przedstawione w postaci ułożonych alfabetycznie list, ale krótkich filmików pogrupowanych w kategorie tematyczne. Z uwagi na swój audiowizualny charakter może być on więc wykorzystany jako narzędzie wspomagające naukę przez osoby początkujące (choć tylko w zakresie podstawowego znaczenia haseł).

Poniżej podgląd części wyrazów z kategorii „Body”; pod każdym obrazkiem kryje się wspomniane przeze mnie wcześniej krótkie nagranie z wielokrotnie powtarzanym słowem kluczem (pojawia się ono nie tylko jako pojedynczy/odrębny wyraz, ale także jako istotna część zdań). We wszystkich nagraniach w witrynie usłyszymy amerykańską odmianę angielskiego.

Word_Videos_-__Private_Browsing_

Źródło: Word Videos (witryna LearnFree.org)

Słownik „Word Videos” to tak naprawdę początek zabawy z wyrazami na stronie. Znajdziemy tam ponadto różnego rodzaju ćwiczenia, które pozwolą utrwalić i lepiej zapamiętać wybrane słownictwo; każdemu towarzyszą nagrania. Warto jest, według mnie, zainteresować się następujacymi ćwiczeniami: Word Sounds, Sound Match, Word Fill-Ins.

Word Sounds podobnie jak i Sound Match polecam osobom na poziomie „beginner”/”elementary” (A1, A2);  Word Fill-Ins uczącym się na poziomie „elementary”/”pre-intermediate” (A1/A2, B1).

W podsumowaniu krótki przewodnik po witrynie. Strzałkami zaznaczyłam materiały powiązane z nauką słownictwa opisane w dzisiejszym wpisie.

Free_Reading_Activities_Tutorial_at_GCFLearnFree_-__Private_Browsing_ 2

Źródło: Reading Activities/ witryna LearnFree.org (kliknięcie na obrazek przeniesie nas na stronę)

Osoby na poziomie „pre-intermediate” zachęcam również do zapoznania się z zawartością zakładki Word Explorer, która w bardziej rozbudowany sposób niż w części Word Videos prezentuje wyrazy powszechnie używane w języku angielskim.


Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla początkujących, Dla zapracowanych, Survival English, Słownictwo, Słowniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s