Obserwacje życia codziennego w podcaście – „A Cup of English”

Podcast, który wyróżnia głos prowadzącej, sprzyjające nauce tempo nagrania oraz tematyka. Jeśli materiały przypadną nam do gustu, to będziemy mieli czego słuchać przez cały następny rok jak i nie dłużej. Podcast „A Cup of English” to nie tylko bieżące audycje publikowane mniej więcej raz na tydzień, ale także spore archiwum. Początki, czyli lata 2008-2009, zawierają dwie wersje każdego odcinka, określane mianem „beginners” oraz „advanced”; od połowy 2010 nabierają one innego kształtu – jeden dłuższy tekst bez podziałów (format widać poniżej). Oprócz samych nagrań (przeciętna długość to ok. 8 minut) znajdziemy na stronie materiały do pobrania (mp3 + pdf).

Każda audycja zwraca uwagę na kilka wybranych zagadnień – gramatycznych lub leksykalnych, forma ich prezentacji jest jednak lakoniczna.

W a ż n e – podcast przeznaczony jest dla osób ze znajomością języka angielskiego na poziomie „elementary/pre-intermediate” oraz „intermediate”- lata 2008-2009; od roku 2010 audycje przeważnie na poziomie „intermediate”.

Poniżej zrzuty ekranowe przykładowych odcinków. Zajrzyjmy tam koniecznie!

A_Cup_Of_English_-__Private_Browsing_ 3

A_Cup_Of_English

Źródło: zrzuty ekranowe pochodzą ze strony acupofenglish.libsyn.com (wystarczy kliknąć na wybrany tekst, aby przenieść się na stronę z audycją)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie, Podcasts/Podkasty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s