„English at Work” – serial biurowy w produkcji BBC Learning English

Niektóre z kramikowych wpisów zawierają spore dawki informacji skumulowanych w jednym długim opisie. Postanowiłam w ramach ich odświeżania oraz aktualnego zainteresowania kilku moich kursantów językiem, który mogą wykorzystać w pracy ponownie zachęcić do wysłuchania programów zatytułowanych English At Work.

Mają one formułę serialu radiowego (w oryginale określoną mianem office drama). W sumie to 66 odcinków wraz z jednym specjalnym Christmas special o przeciętnej długości 4 minuty. Ich skrócone wersje plus materiały do pobrania (audio/mp3 , transkrypcja nagrań/pdf) znajdziemy na zarchiwizowanych stronach BBC Learning English.

Wszystkie epizody serialowe możemy również „obejrzeć” na kanale YouTube – link tutaj / nie jest to jednak serial telewizyjny, więc na ekranie pojawi się ścieżka dialogowa (tak jak na nagraniu poniżej).

Jeśli nasz aktualny poziom znajomości angielskiego to „intermediate” (B1) i interesuje nas język General English z elementami Business English, z dużą ilością zwrotów przydatnych w środowisku pracy seria powinna przykuć naszą uwagę.

Zacznijmy jednak od informacji na temat postaci serialu – Introduction oraz obejrzenia pierwszego odcinka opracowanego dla jednego z kanałów YouTube.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Business English, Krótkie słuchanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s