Angielski praktycznie – interaktywne lekcje języka

Strona GCFLearnFree.org (GCF=Goodwill Community Foundation) to odkrycie sprzed kilku dni. Zawartość jest tak różnorodna i pomysłowa, że postanowiłam poświęcić jej kilka oddzielnych wpisów.

Dzisiaj pierwszy z nich dotyczący 30 krótkich gier-animacji ukrytych pod zakładką Everyday Life. Podzielone na kilka podkategorii – Around Town, Food and Cooking, Health and Safety, Money, Work Skills –  stanowią tak naprawdę symulacje zdarzeń dnia codziennego.  Celem każdej z nich jest wykonanie konkretnego zadania o charakterze użytkowym.

Dla przykładu w scenariuszu „ATM” naszym celem będzie wybrać określoną kwotę pieniędzy z bankomatu; w innym zatytułowanym „Prescription” mamy z kolei zrealizować receptę.

Każda symulacja pozwoli nam poćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu, a także zapoznać się lub odświeżyć słownictwo powiązane z daną sytuacją.

ATMPrescription

Zdjęcia: Przykładowe odsłony lekcji z witryny gcflearnfree.org

Przyjęty przez twórców strony sposób nauczania i uczenia zdecydowanie odbiega od standardu, zajrzyjmy więc tam koniecznie (poniżej widzimy wszystkie 30 tematów interaktywnych lekcji).

Free_All_Activities_Tutorial_at_GCFLearnFree Free_All_Activities_Tutorial_at_GCFLearnFree 2

Źródło: Zrzuty ekranowe pochodzą ze strony gcflearnfree.org

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Quizy/Gry, Survival English, Ćwiczenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s