Wszystko na temat zdrowia – teksty proste, ale nie uproszczone

Materiały na stronie KidsHealth choć tak naprawdę nie są przeznaczone dla osób uczących się angielskiego, świetnie się do tego nadają. Napisane prostym językiem, krótkimi zdaniami oraz dodatkowo nagrane (głos automatyczny) odpowiadają w sposób nieskomplikowany na różnorodne pytania z szeroko pojętej dziedziny zdrowia, zachowań i emocji oraz rozwoju człowieka. Dzięki swojej prostocie nadają się do regularnego czytania/słuchania, jeśli akurat taka tematyka należy do naszych zainteresowań. A jeśli nie, to i tak warto zaglądać do tego kompendium, ponieważ oferuje ono autentyczne materiały gwarantujące kontakt z naturalnym językiem. Idealny punkt zaczepienia dla każdego, kto jako cel stawia sobie poszerzanie zasobu słownictwa, nie tylko w dziedzinie ‚zdrowie’.

Poniżej przykładowe artykuły z przepastnej biblioteki KidsHealth (pierwszy z sekcji For Kids, drugi z sekcji For Teens).

Being_Afraid

Food_AllergiesŹródło: Oba zrzuty ekranowe pochodzą ze strony KidsHealth.org

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Długie słuchanie, Medical English, Reading/Czytanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s