Projekt „Pytaniomania” – zaproszenie do udziału

Projekt, o którym już za chwilę jest częścią większego nazwanego przeze mnie „Angielską pytaniomanią”. Wymyślony jako reakcja na potrzeby moich zabieganych kursantów : )

N a  c z y m  p o l e g a „Email-Question-Mania”?

Zasada jest bardzo prosta. Rano do skrzynki mailowej uczestnika trafia pytanie (co drugi dzień). Każdy ma czas do końca dnia, aby na nie odpowiedzieć i je do mnie odesłać. Jedno pytanie – zwięzła odpowiedź (koniecznie z uzasadnieniem). Po otrzymaniu odpowiedzi wysyłam swoje sugestie poprawek. Kontynuujemy ten mailowy pingpong do stworzenia ostatecznej, w 100% poprawnej wersji (przeciętnie są to dwie/trzy krótkie wymiany maili).

C e l ?

Wyrobienie w sobie nawyku automatycznego budowania zwięzłych odpowiedzi przy jednoczesnym zachowaniu poprawności gramatycznej i leksykalnej.

Z a w a r t o ś ć ?

W danym miesiącu są to zawsze trzy oddzielne zestawy pytań do wyboru. Aktualnie to: (1)”Friends” (dla poziomu A2/B1), (2)”Second Conditional” (dla poziomu B1), (3) połączenia wyrazowe z czasownikiem „make” (dla poziomu A2/B1). Jestem też otwarta na propozycje uczestników dotyczące tematu przewodniego ich pytań.

K o s z t  u c z e s t n i c t w a?

W tym miesiącu to jedynie 7 złotych.

purzen-Ornamental-plant

Drogi Czytelniku, jeśli pomysł wydał Ci się interesujący, zapytaj proszę o dalsze szczegóły lub zgłoś swoje uczestnictwo w projekcie. Zapraszam.


 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s