Kolejna witryna z krótkimi tekstami (a to tylko początek)

Strona DreamReader.net, o której za chwilę, to znalezisko sprzed kilku dni. Przejrzysta w swojej szacie i zawartości (podział na kategorie od razu przyciąga nasz wzrok) oraz oczywiście z nagraniami wszystkich materiałów. A co dokładnie kryją poszczególne jej sekcje?

Easy English to za każdym razem zdjęcie plus kilka powiązanych z nim pytań (typowy test wyboru), Interesting English – krótkie artykuły na temat zaawansowanego słownictwa, Fun English – to również krótkie, różnorodne tematycznie teksty + kilka pytań sprawdzających, Practical English (nazwa mówi sama za siebie) oraz Academic English – czyli dłuższe artykuły o charakterze popularnonaukowym.

Źródło: Zrzut ekranowy ze strony DreamReader.net

Wpisy w kategoriach Easy English i Practical English mogą być wykorzystane przez osoby ze znajomością j.angielskiego na poziomie A2. Fun English o oczko wyżej, czyli B1.  Interesting English to materiały dla poziomu B2. Ostatnia kategoria – Academic English  – kryje w sobie artykuły podzielone na pięć poziomów trudności (beginner, low intermediate, intermediate, high intermediate, advanced).

Wszystkie materiały zawarte na stronie możemy zapisać na własnym komputerze. Autorzy dają nam do dyspozycji nagrania mp3 oraz teksty „lekcji” w formacie pdf.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s