Uproszczony leksykon pojęć medycznych czyli Health Wordbook

Za opracowaniem tego świetnego materiału do nauki słownictwa medycznego jak i ogólnego stoi amerykańska rozgłośnia publiczna „Głos Ameryki” (a dokładniej sekcja „Voice of America Learning English”).

Leksykon ten jest nietypowy jeśli porównać go z wieloma innymi opracowaniami o podobnym charakterze. Najważniejszym jego wyróżnikiem jest możliwość wysłuchania wszystkiego co zawiera odsłona wybranego przez nas hasła słownikowego. Poza tym, za każdym razem zobaczymy nie tylko same definicje słów, ale także krótkie dialogi, które pokazują jak możemy dane słowo użyć w konkretnym kontekście.

Nawet jeśli niespecjalnie interesuje nas słownictwo medyczne, to leksykon ten można również wykorzystać jako codzienną dawkę :-) języka angielskiego.

[dla poziomu „intermediate”]

Jedna mała uwaga: strona ładuje się ciut dłużej na samym początku, po ukończeniu załadowania działa jednak bez żadnych opóźnień.

Źródło: zrzut ekranu strony głównej VOA Health Wordbook (kliknięcie na obrazek przeniesie nas do leksykonu)

Źródło: zrzuty ekranowe haseł „allergy”, „x-ray”, „dizzy”, „MRI” z leksykonu VOA Health Workbook (proszę kliknąć na wybrane zdjęcie, aby obejrzeć je w powiększeniu)
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie, Medical English, Słownictwo, Słowniki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s