Słuchamy dialogów – angielski dla różnych grup zawodowych

Oxford English for Careers to seria podręczników dla specjalistów w kilku odrębnych dziedzinach zawodowych. Ich kompletną kolekcję przedstawia poniżej zamieszczony zrzut ekranowy. O ile same podręczniki nie są mi dobrze znane, to z kolei strona internetowa z materiałami uzupełniającymi każdy z kursów, jak najbardziej. Dzisiejszy wpis jest właśnie o niej.

Oxford_English_For_Careers
Źródło: Zrzut ekranowy ze strony wydawnictwa Oxford University Press, serii podręczników Oxford English for Careers (kliknięcie na obrazek przeniesie nas do witryny)

W ramach materiałów dodatkowych do pracy własnej wydawca udostępnia na swojej stronie 3 oddzielne zakładki tematyczne z zestawem 12 ćwiczeń, oddzielny dla każdego podręcznika. Są to odpowiednio: Language Spot (gramatyka), Listening (dialogi) i Vocabulary. Z mojego punktu widzenia najciekawsze są materiały do słuchania; przeznaczone dla osób uczących się języka angielskiego na poziomach pre-intermediate/intermediate oraz upper-intermediate (podręczniki oznaczone są cyferkami, niższy numer to adekwatnie niższy poziom).

W sekcji Listening dla każdego tytułu znajdziemy 12 krótkich dialogów, tyleż samo zadań na słuchanie ze zrozumieniem oraz dołączonym kluczem sprawdzającym. Świetne materiały do ćwiczenia języka w autentycznych sytuacjach zawodowych.

Listening 2 Listening 3 Listening 4

Źródło: Zrzuty ekranu ze strony wydawnictwa Oxford University Press, zakładka „Listening” dla podręczników Medicine i Tourism (kliknięcie na wybrany obrazek przeniesie nas do ćwiczeń)

Jedna mała uwaga – na stronie nie znajdziemy tekstów nagrań, nie ma też możliwości ich pobrania. O ile ta ostatnia nie wydaje się tutaj konieczna, to brak pierwszej może niektórym z uczących się doskwierać. Tu mogę jednak zaradzić, udostępniając teksty nagrań każdemu zainteresowanemu. Wystarczy krótka wiadomość mailowa w tej sprawie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Business English, Krótkie słuchanie, Medical English, Ćwiczenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s