Quizlet czyli nauka słownictwa pozbawiona nudy

Quizlet to proste narzędzie, dzięki któremu nauka słownictwa przestaje być jedynie mozolnym procesem tworzenia dłuższych czy też krótszych list wyrazów oraz nieczęsto równie żmudnymi próbami ich skutecznego zapamiętania. Tutaj stworzenie takiej listy jest po prostu pierwszym wykonanym krokiem, preludium do tego co nastąpi później i co jest tak odmienne od standardowych sposobów nauki słownictwa. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że lista wyrazów stanowi tak naprawdę wstęp do całej zabawy i prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

A teraz do rzeczy. Quizlet umożliwia pracę z przygotowanymi przez nas samych lub też innych użytkowników tej aplikacji listami wyrazów, mając do wyboru dwa główne moduły pracy – „STUDY” oraz „PLAY”. Poniższe zdjęcie pokazuje jak przejrzyście jest to na stronie przedstawione i zorganizowane.

Words_ending_in_-able__ENG-PL__flashcards___Quizlet 3

W opcji „STUDY” możemy uczyć się za pomocą fiszek (flashcards), które znane są –  podejrzewam – wielu osobom. Ponadto mamy jeszcze trzy dodatkowe tryby nauki, czyli „Learn” (gdzie możemy uczyć się słownictwa w sposób bardziej aktywny niż w przypadku fiszek, poprzez sprawdzanie czy pamiętamy pisownię wyrazów z naszej listy), „Speller” (w którym mamy zapisać słowo, które usłyszymy) oraz „Test” (gdzie mamy do wykonania cztery typy zadań, w tym m.in. Prawda/Fałsz – Truth/False Questions czy też Test Wyboru – Multiple Choice Questions; które z nich będzie podstawą naszego testu zależy tylko od nas).

W opcji „PLAY” mamy z kolei dwie gry do wyboru: „Scatter” (gdzie naszym zadaniem jest tak połączyć wyrazy  w pary aby wszystkie zniknęły z ekranu, ) oraz „Space Race” (gdzie słowa mają również zniknąć z naszej planszy, przy czym nie są one statyczne tak jak w pierwszej grze).

Zapraszam do wypróbowania aplikacji Quizlet na stworzonych przeze mnie zestawach słówek. Zestaw zatytułowany „Vocabulary” dostępny jest tutaj, a „Irregular Verbs” tutaj.

Założenie konta na stronie aplikacji jest bardzo proste, a jeśli jesteśmy użytkownikami Google i/lub na Facebook’a to cały proces jeszcze się skróci. Ponieważ językiem głównym Quizlet jest angielski, za każdym razem gdy zabierzemy się za tworzenie listy będziemy ćwiczyć podwójnie.

I jeszcze jedna ważna informacja – Quizlet to również narzędzie, które możemy zainstalować na wybrane przez nas urządzenia przenośne. Więcej na ten temat tutaj.

&

Potrzebujesz pomocy w uruchomieniu opisanej powyżej aplikacji? Chciałbyś/Chciałabyś zadać jakiekolwiek inne pytanie dotyczące dzisiejszego wpisu? Chętnie pomogę lub na nie odpowiem.

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Narzędzia" pomocne w nauce, Słownictwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s