BBC Polska – kursy języka angielskiego biznesowego (poziom pre-intermediate)

Większość materiałów do nauki języka angielskiego biznesowego przygotowanych jest z myślą o uczących się na poziomie „intermediate” i wyżej. To właśnie oni stanowią główną grupę ich odbiorców. Z kolei kursy sekcji BBC Polska trafiają do tych, którzy jeszcze tego poziomu nie osiągnęli. Dzięki swojej krótkiej formie oraz słowniczkom z tłumaczeniami wybranych wyrazów na język polski mogą stanowić świetny materiał do codziennej nauki. Noszą one następujące tytuły: Get that Job oraz English at Work.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Źródło: Get That Job (opis oraz przykładowe lekcje)

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Źródło: English at Work (opis oraz przykładowe lekcje)

Poniżej zdjęcia przygotowanych przeze mnie podsumowań do każdego z nich. Wystarczy kliknąć, aby obejrzeć detale w powiększeniu. Jeśli natomiast chcielibyśmy pobrać plik z wszystkimi danymi, proszę kliknąć tutaj.

BBC_Polska___Business_English__spisy_treści__-_Google_Sheets BBC_Polska___Business_English__spisy_treści__-_Google_Sheets 2

Jedynym minusem całej serii programów jest format nagrań, do których odsłuchania potrzebujemy programu RealPlayer. Niestety większość programów do odtwarzania plików dźwiękowych dostępnych na naszych komputerach ich nie odczyta. Jeśli więc bardzo zależy nam na odsłuchaniu każdej lekcji musimy albo zaopatrzyć się w RealPlayer albo spróbować konwersji dostępnych nagrań z formatu ram na format mp3.

&

A jak przeczytamy (wysłuchamy) wszystkie materiały z prezentowanych powyżej kursów, to mamy w zanadrzu jeszcze dwa – Talk about Business oraz Doing Business in English. Mogą one dotrzymać nam towarzystwa przez kilka ładnych miesięcy, łatwo pomagając w byciu systematycznym.

BBC_Polish___Talk_about_Business BBC_Polish___Doing_Business_in_English

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Business English, Dla zapracowanych. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s