Zwroty potoczne, które każdy powinien znać

Ich roczną kolekcję znajdziemy na stronie szkoły językowej International House Bristol w zakładce „Phrase of the Day”. Każdy zwrot to nie tylko krótka jego definicja, ale także jednominutowy film na jego temat, dwa przykłady użycia oraz przejrzysty przewodnik po tym, kiedy możemy go zastosować. Materiały w formie pisemnej są przedstawione w sposób, który pozwala na ich opanowanie nawet osobom na poziomie „elementary” (A2/B1).

Dodatkowa informacja: wszystkie filmy obejrzymy również na kanale YouTube;  szukajmy  nagrań zatytułowanych „Phrase of the Day” /link tutaj.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zdjęcia: wszystkie pochodzą ze strony ihbristol.com

Dla ułatwienia poszukiwań w tym zbiorze przygotowałam tabelę, przyporządkowując każdy zwrot danej dacie kalendarzowej. Z uwagi na to, że wszystkie zwroty w tej kolekcji zostały ujęte w pętlę, powtarzają się w takim samym układzie od kilku lat.  Link do tabeli znajduje się tutaj (również możliwy do pobrania jako plik programu Excel – ihbristol – phrase of the day (POFD) – archives)

&

Strona IH Bristol zawiera jeszcze inny równie świetny materiał do nauki angielskiego. Proszę koniecznie tam zajrzeć – zakładka „Useful Expressions” (poziomy – elementary, intermediate, advanced).

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla zapracowanych, Oglądanie, Słownictwo, Ćwiczenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s