„Anglophenia” czyli o różnych aspektach życia i kultury Wielkiej Brytanii…

… w formie krótkich i dowcipnych filmów dostępnych na kanale YouTube, a wyprodukowanych przez BBC America. W swoim podtytule seria programów o tej właśnie nazwie zawiera dodatkową, istotną dla odbiorcy wskazówkę – British Culture with an American Accent. Filmy te bowiem skierowane są przede wszystkim do amerykańskiej publiczności, mając na celu pokazanie różnic między obiema kulturami (z londyńskiego punktu widzenia). Spróbujmy więc i my, a oglądając i słuchając żywego języka uczmy się! (materiały na poziomie „intermediate” i wyżej, bez napisów).

ANGLOPHENIA: Confusing Things About British Homes
 ANGLOPHENIA: How to Make Tea the British Way

&

A jeśli chcielibyśmy zrobić krok dalej i spróbować swoich sił w opracowaniu napisów do jednego lub obu filmów znajdujących się w tym wpisie, to zapraszam do udziału w zadaniu na aktywne słuchanie.

Czekam na opracowania do następnej niedzieli – 05 lipca. Sprawdzę każde przesłane na moją skrzynkę mailową (englishesllessons@gmail.com)

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura krajów anglojęzycznych, Oglądanie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s