7 stron internetowych z (uproszczonymi) wiadomościami w języku angielskim

Jeśli masz w zwyczaju regularne przeglądanie wiadomości i jednocześnie uczysz się angielskiego, to zachęcam do wyrobienia w sobie nowego nawyku językowego – codziennego czytania artykułów informacyjnych właśnie po angielsku.

Jest wiele witryn, które mogą nam w tym pomóc oferując krótkie teksty lub filmy o bieżących wydarzeniach z różnych zakątków świata. W poniższym zestawieniu znajdą się te, które należą do moich ulubionych. Choć ich zawartość jest często podobna, są one skierowane do osób na różnych poziomach znajomości angielskiego, różnią się także swoim formatem (może to być sam tekst, tekst + nagranie mp3, tekst + krótki film z napisami, tekst z dodatkowymi ćwiczeniami) oraz standardem języka (brytyjski lub amerykański). Ta różnodność z pewnością pozwoli każdemu znaleźć coś ciekawego.

ZESTAWIENIE WITRYN INTERNETOWYCH Z WIADOMOSCIAMI:

1) BBC Learning English / Words in the News

(poziom: intermediate; krótki film + materiały do pobrania; krótkie ćwiczenia z odpowiedziami; nowe wydanie: co tydzień)

Materiały archiwalne ‚Words in the News’ z lat 1999-2013 dostępne tutaj.

2) Voice of America Learning English (VOA) / Learning English TV

(poziom: intermediate; krótkie filmy z napisami + możliwość ich zapisu na komputer; wiadomości z następujących dziedzin: technologia, edukacja, rolnictwo, ekonomia i zdrowie + możliwość oglądania materiałów jedynie z wybranej przez nas kategorii; nowe wiadomości: 5 dni w tygodniu)

3) English Club / Listen to News

(poziom: intermediate; nowa wiadomość publikowana w każdy wtorek; nagrania mp3 możliwe do pobrania; kilka ultrakrótkich ćwiczeń na zrozumienie tekstu wiadomości + rozwiązania)

4) Breaking News English

(siedem poziomów trudności tekstów; nagrania mp3 możliwe do pobrania; dużo dodatkowych ćwiczeń związanych z danym materiałem; nowe wiadomości: w każdy dzień roboczy; bogate archiwum)

*więcej na temat tej witryny w jednym z moich poprzednich wpisów, wystarczy kliknąć tutaj

5) Simple English News

(poziom: intermediate; krótkie wiadomości wraz z nagraniami, czytane bardzo wolno; nie ma możliwości pobierania materiałów; nowe materiały pojawiają się nieregularnie)

6) News in Levels

(trzy poziomy trudności; wiadomości + nagrania tekstów, nie ma możliwości pobierania nagrań; nowe wiadomości pojawiają się regularnie, choć nie każdego dnia; bogate archiwum)

7) The Times in Plain English

(jedynie teksty, zdecydowanie na poziomie „intermediate”; bieżące wydarzenia opisywane są każdego dnia)

&

PS. Zachęcam do korzystania z aplikacji Readlang Web Reader w trakcie czytania wiadomości. Więcej o tym narzędziu w moim poprzednim wpisie tutaj.

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Oglądanie, Reading/Czytanie, Zestawienia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s