Rewelacyjne narzędzie do pomocy w czytaniu

Niezależnie od tego czy starasz się czytać długie czy też krótkie teksty w języku angielskim, przeglądasz strony z wiadomościami czy też uczysz się uważnie słuchając tekstów piosenek, a może czytasz już nawet książki, i wszystkie te czynności wykonujesz w internecie, powinieneś koniecznie zaopatrzyć się w aplikację Readlang Web Reader.

Readlang_-_Read__translate_and_supercharge_your_vocabulary

Zdjęcie: Strona startowa Readlang

Narzędzie to zdecydowanie usprawnia proces czytania, czyni też naukę o wiele przyjemniejszą. Oczywiście pytanie brzmi: Jak? Pomysł aplikacji (jak i samej strony) jest bardzo prosty. Powiedzmy, że chcę przeczytać artykuł ze strony Breaking News English. Tytuł artykułu to „Fatherhood lessons to help families stay together”. Mam więc na ekranie ten tekst i w momencie kiedy trafiam na słowo mi nieznane po prostu na nie klikam, żeby dowiedzieć się jakie jest jego znaczenie. Tłumaczenie danego wyrazu na język polski pojawi się nad jego angielskim oryginałem.

A w praktyce wygląda to tak:

Krok 1. Wybieram tekst do czytania.

Breaking_News_English_ESL_Lesson_Plan_on_Fatherhood

Krok 2. Uruchamiam aplikację (kliknij na obrazek, żeby go powiększyć)

Breaking_News_English_ESL_Lesson_Plan_on_Fatherhood 2

Krok 3. Sprawdzam nieznane słowa.

Breaking_News_English_ESL_Lesson_Plan_on_Fatherhood 3

Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą ze strony http://www.breakingnewsenglish.com. Komentarze dodałam używając aplikacji Skitch.

&

Jak zacząć korzystać z aplikacji Readlang?

Najważniejsze to ją oczywiście zainstalować oraz dokonać wyboru ustawień językowych. Te dwie krótkie czynności całkowicie wystarczą jeśli interesuje nas jedynie szybka pomoc w codziennym przeglądaniu stron w internecie.

Jeśli natomiast chcemy zapisać (zaimportować) tekst, nad którym pracujemy, pozbyć się reklam okalających dany materiał, śledzić postępy w czytaniu, tworzyć fiszki wtedy musimy również założyć sobie konto na stronie Readlang. Rejestracja jest bezpłatna, dziecinnie prosta i pozwoli nam w pełni korzystać z tej aplikacji.

&

Zajrzyj tutaj (instrukcja w języku angielskim) jeśli masz pytanie, jak dokonać instalacji w przeglądarce na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

I jeszcze jedna mała uwaga. Jeśli domyślny, dostępny w aplikacji słownik nie do końca nam odpowiada, możemy go zawsze zmienić. Musimy tylko posiadać konto na stronie Readlang i po zalogowaniu wejść w zakładcę ‚Preferences‚. Instrukcja, jak dokonać takiej zmiany znajduje się tutaj (również po angielsku).

&

Potrzebujesz pomocy w uruchomieniu aplikacji? Chciałbyś/Chciałabyś zadać jakiekolwiek inne pytanie dotyczące dzisiejszego wpisu? Chętnie pomogę lub na nie odpowiem :-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Narzędzia" pomocne w nauce. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s