Dialogi, dialogi, dialogi…

ELLLO_About_Page

English Listening Library Online czyli ELLLO to miejsce, gdzie znajdziemy mnóstwo materiałów do słuchania jak i oglądania. Są one przeznaczone dla znających język angielski na różnych poziomach zaawansowania, włącznie ze specjalną sekcją „dla początkujących„.

Dostępne na stronie dialogi oraz filmy (czy też raczej filmiki) mają krótką formę oraz naturalny charakter komunikacji. Poruszane tematy są tak różnorodne jak i prezentujące je osoby. Przy każdym materiale znajdziemy zawsze flagi, które powiedzą nam z jaką odmianą języka angielskiego będziemy mieli do czynienia. Rozmowy/Filmiki stanowią świetną rozgrzewkę przed ćwiczeniami, które są ważnym elementem łączącym przyjemne z pożytecznym.

Zanim jednak zaczniemy buszować w tej specyficznej bibliotece proponuję zacząć od zakładki „About„, a potem skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie (link tutaj). Z pewnością pozwoli nam ona łatwiej znaleźć to czego szukamy bazując na 4 podstawowych kategoriach: „Topic”, „Country”, „Level” oraz „Media” czyli odpowiednio „Temat” (danego nagrania), „Kraj” (miejsce pochodzenia rozmówców), „Poziom” (znajomości języka) i „Nośnik komunikacji” (spośród dostępnych na stronie).

A jeśli nadal czujemy się zagubieni w natłoku informacji możemy zawsze zajrzeć do video przewodników zamieszczonych tutaj lub wysłać pytanie na moją skrzynkę mailową.

elllo_1301_to_1350

Photo: Elllo Archives

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie, Oglądanie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.