Czytaj artykuły w języku angielskim

Dzisiaj krótki wpis o niedawno znalezionej przeze mnie stronie. ReadItEnglish to kolekcja różnego rodzaju i długości artykułów dla uczących się na różnych poziomach zaawansowania. Wszystko w jednym miejscu, co pozwala na śledzenie postępów jeśli taka formuła nauki przypadnie nam do gustu.

ReadItEnglish_com

Strona główna ReadItEnglish.

Wystarczy się zarejestrować (proces jest bardzo prosty), poddać się krótkiemu testowi na słownictwo zaraz po rejestracji (test ten pozwoli dopasować artykuły do naszego poziomu znajomości języka) i możemy zacząć czytać. Jeśli dany tekst nie trafia w nasze zainteresowania, możemy go zignorować i zabrać się za następny zaproponowany.

Teksty zapisane są przyjazną dla wzroku czcionką, jedno kliknięcie myszką pokaże nam definicję danego słowa (w j.angielskim, jednyną bazą słownikową jest Merriam-Webster Learner’s Dictionary); po zalogowaniu się do serwisu reklamy nie będą przeszkadzały nam w czytaniu, ich brak jest zdecydowanym plusem tego miejsca.

ReadItEnglish_com 2

Zdjęcie: Przykładowy artykuł z serwisu ReadItEnglish.


 

lec_blog_schedules___fb 2

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Reading/Czytanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.