Jak prawidłowo wymawiać liczebniki…

Strona, które pomoże nam poćwiczyć prawidłową wymowę cyfr to część wielojęzycznego serwisu LanguageGuide.org. Nas interesuje oczywiście część poświęcona angielskiemu, choć możemy tutaj ćwiczyć także inne języki.

Strona ma bardzo prostą formułę, swoim wyglądem i funkcjonalnością przypomina podstawowy w swym zakresie interaktywny słownik obrazkowy. W przypadku części angielskiej tego swoistego leksykonu obok liczebników mamy do dyspozycji inne kategorie tematyczne, w tym: Writing, Body, Clothing, Food, Animals, Nature, House, Transportation, Geography i Miscellaneous.

English_Vocabulary_-_LanguageGuide_org

Wybrane kategorie tematyczne dostępne w serwisie LanguageGuide.org

Dodatkowym elementem wbudowanym w wybraną przeze mnie kategorię tematyczną jest możliwość podjęcia dwóch rodzajów wyzwań („speaking challenge” i „listening challenge”) oraz zmiana poziomu zaawansowania w momencie wykonywania ćwiczeń.

English_Numbers_-_LanguageGuide_org

Zdjęcie kawałka ekranu z kategorii „Liczebniki” (Źródło: LanguageGuide)

&

Poziom: A1/A2

Standard: AmE

&

Uwaga! Wystarczy kliknąć na jakikolwiek z powyższych obrazków, aby przenieść się na stronę z ćwiczeniami prawidłowej wymowy.

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla początkujących, Pronunciation/Wymowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.