Biografie – część pierwsza

Famous People Lessons for ESL  Links

BBC World Service   Learning English   The Blue Plaque01

Materiały, które dzisiaj zamierzam opisać należą do tej samej kategorii – biografii sławnych ludzi  – chociaż każda ze stron pokazuje je w nieco odmienny sposób. Przygotowane przez BBC Learning English ”The Blue Plaque” opierają się głównie na ukazaniu przeszłości oraz związkach poszczególnych postaci z Londynem, natomiast Famous People Lessons ma bardziej ogólne podejście stąd też i większy wybór biografii obejmujących również osoby znane w czasach dzisiejszych.

Teksty nie zawierają więcej niż 250-280 słów, zawsze towarzyszą im nagrania oraz dodatkowe ćwiczenia (cały ich zestaw dołączony jest do każdej biografii prezentowanej na stronie Famous People Lessons (FPL), w przypadku The Blue Plaque (BP) to jedynie bardzo krótki quiz). Zasadnicza różnica pomiędzy tekstami/nagraniami FPL i BP opiera się jednak na stopniu trudności, pierwsze z przeze mnie wymienionych są skierowane do osób uczących się języka systematycznie od co najmniej roku/półtora, drugie do bardziej zaawansowanych.

Famous People Lessons  English Lesson on J.K. Rowling01

Freud -The Blue Plaque

&

Poziom: B1/B2

Standard: BrE

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s