Łatwiejsze czytanie

ESL Reader to dostępne online narzędzie, które wspomaga czytanie tekstów w języku angielskim. Jego działanie jest bardzo proste, wystarczy bowiem przekopiować fragment tekstu do pustego okienka aby słowa go tworzące zostały podkreślone. I co ważne, nie będą to tylko wybrane słowa, ale wszystkie. Każdy podkreślony wyraz to jednocześnie link do wybranego przez nas słownika lub innego powiązanego źródła informacji. Nie musimy więc oddzielnie wpisywać nieznanych nam wyrazów aby sprawdzić ich znaczenie, bowiem to niewielkie narzędzie zrobi to za nas.

A cały proces wygląda mniej więcej tak (poniższe zdjęcia pokazują jak wygląda strona przed i po umieszczeniu w niej tekstu):

ESL Reader   Online Reading Help 1

W celu demonstracji wykorzystałam fragment artykułu ‚Dentist Drill Noise Reducer Invented’ ze strony Breaking News English (opisywałam ją w poprzednim miesiącu).

ESL Reader   Online Reading Help 2

Po wciśnięciu przycisku ‚Click here’ otrzymamy obrazek taki jak poniżej. Spośród dostępnych słowników wybrałam Cambridge, a następnie sprawdziłam przy jego pomocy znaczenie słowa ‚anxiety’. Wystarczy jedno kliknięcie, a definicja danego wyrazu pokaże się nam w nowym oknie.

ESL Reader   Online Reading Help 3

anxiety   Definitions in the British English Dictionary and Thesaurus   Cambridge Dictionaries Online

Wciśnięcie przycisku ‚Back’ wyczyści całkowicie nasz wybór i pozwoli wykorzystać „tablicę” od nowa.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Narzędzia" pomocne w nauce i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s