Język angielski w biznesie – nie pierwsze kroki

Dla osób uczących się języka angielskiego nazwa British Council nie powinna być całkiem obca. Dla tych, którzy właśnie stykają się z nią po raz pierwszy to, bardzo ogólnie rzecz ujmując, instytucja o charakterze oświatowym i kulturalnym szerząca wiedzę na temat właśnie tego języka.

Na swojej witrynie internetowej proponuje ona różnorodne materiały do rozwijania umiejętności rozumienia ze słuchu, w tym także kilka podcastów. Dzisiaj o jednym z nich, a dokładnie o podcaście ‚Professionals’. Nazwa ta, bardzo ogólna w swoim brzmieniu, to ni mniej ni więcej tylko nagrania/audycje poruszające głównie tematy związane z pracą w biznesie.

Jednym z najświeższych zagadnień jest pewność siebie w relacjach zawodowych; poniżej link do tego tematu.

Podcasts   British Council   LearnEnglish   Professionals

Wśród poszczególnych odcinków tego podcastu znajdziemy dialogi, fragmenty wywiadów czy też wykładów. Do każdego z nich dołączone są ćwiczenia sprawdzające zrozumienie wysłuchanego przez nas nagrania oraz dodatkowe materiały do czytania (zazwyczaj artykuł na zadany temat plus ćwiczenie gramatyczne lub inne).

&

Poziom: B2

Standard: BrE

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Business English, Podcasts/Podkasty i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s