Radiowy tasiemiec, dzisiaj odcinek 204

„Flatmates” to przypominający w swojej formule serial radiowy/telewizyjny, ale tak naprawdę jest to kolejny sposób na ćwiczenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Obok dialogu będącego główną osnową poszczególnych audycji, każdy odcinek to także ‚Language Point’ (kącik językowy przedstawiający w skondensowanej formie różne zagadnienia językowe, te z zakresu gramatyki jak i leksyki) oraz ‚Quiz’ (sprawdzający naszą wiedzę z materiałów prezentowanych w kąciku językowym). Dodatkowe materiały mają wyższy stopień trudności niż same dialogi, więc z reguły skierowane są do bardziej dociekliwych uczących się (oczywiście i tych spod znaku „wytrwałych” także).

Poniżej przykładowe odcinki serialu – numer 51 i 184;  odcinki archiwalne mają trochę inny wygląd niż bieżące. Niezależnie jednak od tego, czy zaczniemy słuchać tego serialu od samego początku, czy też zdecydujemy się na najświeższy odcinek, czy też wybierzemy sobie na chybił trafił interesujący nas temat, za każdym razem mamy do naszej dyspozycji nagranie (możliwe do skopiowania), tekst dialogu oraz wspomniane przeze mnie wcześniej kącik językowy wraz z quizem.

BBC World Service   Learning English   The Flatmates   Episode 51

The Flatmates   Episode 184   Home at last

I jeszcze jedna ważna sprawa, wszystkie odcinki serialu są dostępne w formie krótkich nagrań wideo na YouTube.

The Flatmates episode 1  from BBC Learning English   YouTube

&

Poziom: A2/B1

Standard: BrE

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s