Wiadomości ze świata

Breaking News English Lessons  Easy News in 7 Levels

Na stronie internetowej Breaking News English znajdziemy krótkie teksty z najświeższymi wiadomościami z różnych zakątków świata.  Są one podzielone na 7 stopni trudności, stąd też skierowane do uczących się, którzy są na różnych etapach znajomości języka, jednak nie dla osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę z angielskim. Dla ułatwienia wyboru, który tekst nie powinien sprawić nam większego kłopotu należy zajrzeć w miejsce z zestawieniem wszystkich poziomów oraz ich skróconą charakterystyką czyli tutaj.

Ale teksty to nie wszystko. Są tam oczywiście nagrania każdego z nich (formuła tej strony to typowy podcast), od jakiegoś czasu również z możliwością ich wysłuchania w brytyjskiej i amerykańskiej odmianie języka angielskiego.  Jeśli interesują nas dodatkowe ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu to na uwagę zasługują dyktanda.

Breaking News English ESL Lesson Plan on Palm Reading1

Proszę zobaczyć przykładowe wiadomości zamieszczone na stronie, wybrałam dwa o różnym stopniu trudności.

Breaking News English ESL Lesson Plan on Depression

Breaking News English ESL Lesson Plan on Depression

Witryna jest uaktualniana co drugi dzień, oferuje bogate archiwum wiadomości oraz mnóstwo dodatkowych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi jeśli chcielibyśmy poświęcić na naukę więcej czasu. Wszystkie dostępne tam nagrania ( w formacie .mp3) oraz krótkie lub dłuższe wersje oferowanych lekcji (przeważa format .pdf, jeśli sięgniemy do archiwum to również .doc) możemy bezpłatnie pobrać na swój komputer.

Poziom: A2/B1

Standard: BrE/AmE

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie, Podcasts/Podkasty, Reading/Czytanie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s