ITOTD – Posłuchaj i dowiedz się czegoś interesującego

Interesting Thing of the Day

Interesting Thing of the Day’ to miejsce, w którym znajdziemy odpowiedzi na wiele intrygujących pytań a przy okazji będziemy jakby mimochodem uczyć się języka. Przeszukując archiwum tej strony napotkamy na takie tematy jak sny na jawie, tulipanomania, synestezja ale również ciasteczka szczęścia, wznoszenie toastów czy też program o ‚rytuale’ przywitania (uścisku dłoni).

Poniżej fragmenty przykładowych tekstów:

Synesthesia  Interesting Thing of the Day

Lucid Dreams  Interesting Thing of the Day

Nagrania wszystkich zamieszczonych na stronie tekstów znajdziemy pod spodem każdego z nich, tam gdzie pojawia się ikonka ‚Podcast’ (rozszyfrowanie tej nazwy podaję we wcześniejszym wpisie na moim blogu). Możemy ich słuchać bezpośrednio z witryny lub skopiować na nasz komputer. Istnieje też możliwość subskrypcji poszczególnych programów po podaniu naszego imienia, nazwiska i oczywiście adresu mailowego.

Format nagrań to mp3,  ich długość waha się od 5 do 10 minut,  szybkość nagrania może sprawić, że ich jednorazowe wysłuchanie może nie być wystarczające dla pełnego zapamiętania zawiłości danego tematu.

Proszę posłuchać przykładowego nagrania bez zerkania do tekstu. A teraz już można – wręcz należy zerkać – jednocześnie słuchając :-)

&

Poziom: B2

Standard: AmE

&

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podcasts/Podkasty, Reading/Czytanie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s