Słownik poprawnej wymowy…

Free online Dictionary of English Pronunciation   How to Pronounce English words a

Spośród różnych słowników dostępnych w internecie, ten który mam zamiar opisać skupia się głównie na prezentowaniu poprawnej wymowy; przyjęty w nim standard to brytyjski angielski.

Jest on bardzo prosty w obsłudze.  Oferuje dwa sposoby wyszukiwania wyrazów – poprzez ich wpisanie w polu wyszukiwania (i zaakceptowania swojego wyboru kliknięciem przycisku ‘Submit’) albo poprzez ich odnalezienie w katalogu alfabetycznym (pole ‘Browse’ i wybieramy odpowiednią literę). Pierwszy z podanych jest zdecydowanie lepszy i szybszy. Gdy wpiszemy już dany wyraz pojawi się on poniżej w kolumnie słów i będzie  zaznaczony na różowo. Teraz wystarczy tylko najechać na niego myszką i usłyszymy prawidłową wymowę słowa.  Każdy taki ruch myszką spowoduje, że usłyszymy je ponownie.

Pronunciation of comfortable   how to pronounce comfortable correctly.

Przykładowo wpisane przeze mnie słowo ‚comfortable’ do wyszukiwarki. Kliknięcie na obrazek przeniesie Was na stronę słownika.

Słownik oferuje nie tylko wymowę wyrazów dostępnych w każdym słowniku, ale także nazw własnych (np. imion, miast) czy też form skróconych używanych w mowie potocznej (np. I’m, they’re, won’t, mustn’t ) co stanowi o jego wyjątkowości.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Narzędzia" pomocne w nauce i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s