Posłuchaj chwilkę czyli Listen A Minute.com

Na stronie Listen A Minute znajdziemy mnóstwo krótkich nagrań (ich długość nie przekracza minuty) poruszających prawie każdy możliwy temat. Oprócz tego: pełne teksty tych dygresyjnych opowiastek oraz dodatkowe ćwiczenia utrwalające.

Interesującą cechą tej strony internetowej jest to, że nagrania/teksty zawierają nieliczne zwroty i słownictwo o charakterze potocznym. Drugą istotną sprawą jest szybkość mówienia – określiłabym ją mianem (zbliżonej do) ‘normalnej’ tzn. takiej jaką posługują się zazwyczaj rodowici użytkownicy danego języka (bez taryfy ulgowej dla uczących się :-).

Materiały te polecam osobom, które uczą się języka angielskiego przynajmniej rok (a jeśli systematycznie i intensywnie, to można spróbować korzystać z nich o wiele wcześniej). Ale uwaga! – pod względem zawartości gramatycznej można tutaj natrafić na teksty naprawdę proste ale i bardziej skomplikowane. Sądzę jednak, że nie powinno to znacząco wpłynąć na ogólne ich zrozumienie.

Wszystkie dostępne na stronie materiały (mp3 + pdf) można bezpłatnie skopiować na własny komputer lub inny nośnik (prawym przyciskiem myszy). 

Przykładowe nagranie oraz tekst, który usłyszymy:

Books Listen A Minute.com English Listening Lesson

Całość tematu dostępna pod adresem tutaj.

&

Poziom: A2/B1

Standard: BrE

&

Listen A Minute Easier English Listening and Activities

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótkie słuchanie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s